Woda leczy, wystarczy tylko pić ją codziennie rano, na czczo

Czy wiesz, że woda leczy? To unikalne narzędzie do „leczenia” wielu chorób?

Ta naturalna, najzwyklejsza substancja, jest darem natury, może wielu z nas powie, że dziełem Stwórcy, którą należy używać fachowo. Woda leczy. W całej swojej egzystencji, ludzkość cieszy się wodą. Nie możemy bez niej przetrwać. Brak wody przez miesiąc oznacza śmierć, a jej brak przez dzień a nawet kilka godzin to poważny problem. Woda to życie. Na co dzień nie zdajemy sobie sprawy jak jest dla nas ważna. Nie wyobrażamy sobie kilku, miesięcy, dni a nawet godzin bez wody. Bez niej nie ma życia i zdrowia. Często nie zdajemy sobie sprawy – jakim bogactwem jest obdarzona. Przez ponad tysiąc lat historii świadomego istnienia ludzkości aż do dnia dzisiejszego nie znamy wszystkich unikalnych właściwości tej substancji. Na skalę światową tajemnicę wody zgłębiał japoński naukowiec Masaru Emoto.

Zapraszam Cię na mój kanał na YouTube aby oglądnąć film o wodzie pt. „Woda – wielka tajemnica”

Od dawna wielu ludzi związanych z medycyną, przedstawia niepodważalne, oczywiste i prawdziwe twierdzenie mówiące o tym, że większość chorób jest spowodowanych brakiem wody. Przede wszystkim – woda – jest uniwersalnym rozpuszczalnikiem, który jest istotnym elementem w metabolizmie. Należy również podkreślić, że to właśnie w wodzie rozpuszczane są wszystkie minerały i pierwiastki śladowe, a dopiero potem przechodzą do komórki przez błonę i są wchłaniane do krwi.

Jeśli organizm z jakiegoś powodu odczuwa przewlekły niedobór wody, prowadzi to do zaburzeń metabolicznych. Stan przewlekły, chronicznego niedoboru wody w organizmie może spowodować powstanie jednostek, stanów zapalnych, a co za tym idzie powstanie licznych chorób.

Aby temu zapobiec i cieszyć się dobrym zdrowiem, aktywnością powinno się zaraz po przebudzeniu każdego ranka pić wodę na czczo.

Jak wypracować w sobie nawyk picia wody na czczo?

Może poniższe informacje obudzą w tobie potrzebę wprowadzania zmian?

Picie wody rano na czczo ma wpływ na zmniejszenie następujących dolegliwości i chorób:

 • choroby serca, kołatanie serca,
 • choroby nerek,
 • padaczka,
 • bóle głowy,
 • bóle stawów,
 • astma,
 • zapalenie opon mózgowych,
 • zapalenie stawów,
 • otyłość,
 • wymioty,
 • zapalenie błony śluzowej żołądka,
 • biegunka,
 • zaburzenia macicy,
 • choroby oczu,
 • hemoroidy,
 • cukrzyca,
 • zaparcia,
 • choroby uszu, nosa i gardła.

Jak zacząć pić wodę rano, na czczo?

Musisz poznać tajemnicę tej metody „leczenia” stosowaną w Japonii. Ostatnio bardzo popularną technikę stosowania wody w leczeniu i profilaktyce zdrowotnej.

Po pierwsze, zaraz po przebudzeniu należy pić 4 szklanki (160 ml) wody przed myciem zębów. Czyli 4 x 160 ml = 640 ml. Śniadanie można zjeść dopiero po 30-45 minutach. Ważne by bezpośrednio po zjedzeniu śniadania, obiadu i kolacji nie pić i nie dojadać. Wody można napić się po 1 godz.  Dla tych, którzy nie mogą wypić 4 szklanek wody, niech zaczną od mniejszej dawki i stopniowo zwiększają objętość, aby dojść do 4 szklanek (160 ml)

Pij wodę rano na czczo i nie popijaj w trakcie posiłków

Dobrze, by wypracować w sobie nawyk picia wody na czczo i nie popijania w trakcie posiłków jak również zaraz po jedzeniu. Wodę pić 45 minut przed jedzeniem i 1-1,5 godziny po jedzeniu.

Przez jaki czas trzeba utrzymać przebieg leczenia wodą dla różnych dolegliwości?

 • przy wysokim ciśnieniu, cukrzycy – 30 dni,
 • przy przewlekłym zapaleniu żołądka, zaparciach – 10 dni.
 • Pacjenci z zapaleniem stawów powinien stosować tę procedurę, przez 3 dni (co drugi dzień) w pierwszym tygodniu, a od drugiego tygodnia – codziennie. Należy pamiętać, że metoda japońska nie ma skutków ubocznych. Ale musimy być przygotowani na to, że początkowo może zwiększyć się wydalanie moczu.

Ideałem byłoby, jeśli po zalecanym przebiegu leczenia będzie się kontynuować ten proces. Będzie to sposób na życie.

Oczywiście nie zapomnij skonsultować się z lekarzem. Wszystkie zmiany trzeba wprowadzać z głową.

Picie wody uczyni Cię aktywną i zdrową

WODA LECZY

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się lub przejdź do strony Kontakt.

Zobacz, to może Cię zainteresować ...

2 komentarze

 1. A ile tej wody trzeba wypić w ciągu dnia? Bo w artykule, nie jest napisane że przed każdym jedzeniem trzeba pić wodę. Czy przed obiadem i kolacją też należy wypić po 4 szklanki wody? Czyli w sumie 2 litry wody.

  1. Dziękuję za pytanie i zainteresowanie artykułem. Nawadniać organizm powinniśmy cały dzień. Zaczynając od wypicia 2 szkl.wody na czczo. Oczywiście należy do tego dojść etapami, jeśli ktoś nie pije wody, wybijając 1/2 szkl. i zwiększać ilość. Przed każdym posiłkiem ok pół godziny wypijamy wodę. Wyrobienie tego nawyku oduczy popijania podczas posiłku, co jest bardzo niekorzystne bo rozcieńcza nasze soki trawienne, a to rodzi problemy z trawieniem. Miedzy posiłkami najlepiej mieć przy sobie wodę i popijać małymi łyczkami. Przed pójściem spać też wypijamy szklankę wody. Ilość wody jaką powinniśmy wypijać w ciągu dnia to 30 ml na 1 kg masy ciała. (czyli przy wadze 50kg ilość wody to 1,5 litra, ale już przy 80kg – 2,4 litra.) Dlatego ilości wypijanej wody trzeba odpowiednio dopasować do siebie, dlatego nie piszę o szklankach wody przed posiłkiem, dla jednych będzie to 1/2 szkl., np. dzieci, a dla innych odpowiednio więcej. Na początku takie postępowanie wydaje się być trudne, wręcz niemożliwe, ale z czasem bardzo dobrze wpływa na nasz organizm, jego funkcjonowanie, przemianę materii i nie tylko. Jeśli nasz organizm w 70%-60% składa się z wody, to przy stałej jej wymianie i nawodnieniu mamy realny wpływ na nasze zdrowie i kondycję naszego organizmu. Pozdrawiam serdecznie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *